Závislosti jako takové nejsou vůbec žádná sranda. Je to fáze, kdy jste na něčem závislí a musíte to dělat, jinak dostanete absťák, jak se tomu nespisovně říká. Je to fáze, kdy si myslíte, že dáte nějaký čas bez té dané věci, ale zjistíte, že ne. Že vás třeba i něco bolí, že se vám třepou ruce a musíte si tu danou věc dát nebo to udělat. Je to proces, kdy je tělo na něco navyklé, a tak to musí dělat pořád dokola. Už je na to totiž zvyklé, tak jak je od přírody zvyklé na to, že pije vodu a jí, tak přesně tak je tělo zvyklé například na drogy. To je věc, na kterou vzniká i tělesná závislost, nejen ta duševní. Jsou ale i závislosti, které vznikají duševně, protože si třeba nic do těla nedáváme. A to jsou například závislosti na počítačových hrách nebo na konzolích, to je jedno. Je to úplně stejná situace a je tedy úplně jedno, jestli se hry hrají na konzoli nebo na počítači.
Většinou jsou takto závislé děti, kterým se hlavně líbí ten nový svět, který pomocí takové hry objevili. Nechtějí z něj chodit ven do reálného světa, protože tam neexistují žádné fantasy postavy. Nejprve to začíná tak, že se ta hra člověku jen líbí, a tak ji hraje poněkud často, protože ho to baví a těší se, jak hra skončí, pokud se jedná například o hry s příběhem. To se ale stane závislostí, a i když ho hra už nebaví, tak ji pořád hraje, protože je to už takový zvyk a hold si na ni člověk udělal závislost. To se děje právě u dětí, protože se jim líbí ten svět, kde jsou šampioni a vše jim jde. No nedivíme se, je to lepší než být nějaký loser ve škole, kterého nikdo nemá rád. Hodně lidí si tak i mastí ego – tím že hrají na počítači hry, které jim jdou.
Dá se ale z takové závislosti nějak dostat? Většinou vás z toho musí dostat odborníci, ale nejlepší lék je stejně to, že to přestanete dělat. Dospělé už moc nezměníte, protože si mohou dělat co chtějí, u dětí je to trochu lepší, protože dětem můžete počítač nebo telefon zakázat. Pozor, stále si ale mohou najít svůj způsob, jak se k dané věci dostat!