Hraní počítačových her je v dnešní době pro spousty lidí nepostradatelnou činností. Není se ale čemu divit. Dokážou nás totiž přenést do světa, kde můžeme prakticky cokoliv. Od organizace a plánování města, po střílení civilistů ve městě či dokonce rychlé závodění v těch nejlepších autech.
Existují samozřejmě i edukativní hry, které mohou mladší děti dokonce naučit novým věcem. S tím se spojuje i ne jedno pozitivum, jelikož ne všechny hry jsou přeloženy do češtiny a obsahují pouze anglickou lokalizaci, spousta lidí se díky tomuto naučila nejen základy, ale i pokročilou angličtinu. Nebo jsou tady i logické hry, které dle studií jasně dokazují, že jedincům, kteří je hrají, se zlepšily orientační a logické dovednosti.
Celkový herní průmysl se stejně jako jiná technologie posouvá neustálým a rychlým tempem kupředu. od jednoduchých, ovšem ve zdroji složitých, her, které ukazovaly panáčka na černobíle obrazovce, jsme se dostali až k virtuální realitě, která se začíná stávat novým prostředkem, jak tyto hry hrát. Zatím je tato technologie v takových plenách, a ne každý si ji může dovolit, ovšem víme, že takto to dlouho nezůstane a v blízké budoucnosti se dočkáme průlomových technologií, které hranici, toho, jak hry dnes známe, posune na kompletně jinou úroveň.
S tématem hry, přichází také kontroverze, kdy spousta médií vinila počítačové hry z toho, že mladík spáchal trestný čin, jen z důvodu, že si předtím zahrál jeho oblíbenou hru. Je naprostá hloupost vinit hry a společnosti, které za nimi stojí. Ve většině případech byli jedinci, kteří spáchali trestný čin na základě toho, že předtím hráli hru, byli mentálně nestabilní a bylo u nich potvrzena psychická porucha. Tudíž ne, rodiče se nemusí bát, že z jejich dítěte vyroste kriminálník jen proto, že si ve hře ukradl auto. Hrám se jednoduše člověk nevyhne, jelikož se tento průmysl lehce přesouvá i na mobilní trh, jelikož dnešní mobilní zařízení jsou natolik výkonné, že si můžeme zahrát i nejnovější tituly na zařízení, které nosíme denně v kapse.