Procedura přemístění bydliště do nového působiště může proběhnout docela v poklidu, pokud ji nepodceníme.
Jak sobě a stěhovákům usnadnit práci
Chladnička – stávají se případy, kdy se v tom frmolu úplně zapomene na chladničku, a v den stěhování je plná ledu a potravin. Odmrazování pak zabere nějaký čas a zbytečně se celý proces zdržuje. Vyhraďte si na odmrazování dostatek času, vypomáhat si můžete třeba hrnci s horkou vodou, na závěr ji vydesinfikujte octovou vodou a nechte řádně vyschnout. Teprve pak ji přebalujte ochrannou fólií, a to nejlépe až jako poslední věc den před přestěhováním, aby se minimalizoval problém se zápachem, zatuchlinou a tvorbou plísní uvnitř.
Podlahová krytina – mnohem snazší je situace, kdy se v průběhu stěhovacích prací pohybujete na podlaze betonové či dřevěné, která bude teprve zakrývána podlahovou krytinou, anebo jde např. o staré koberce či lino, na jehož případném poškrábání vůbec nezáleží. Ne vždy jsou však situace v tomto směru ideální, pokud se stěhujete do bytu s novou plovoucí podlahou, vinylem, koberci či dlažbou, nesmíte tento fakt podcenit. Zakrýt podlahu tak, aby neklouzala, aby se o ní nezakopávalo, a zároveň byla chráněna, není snadné, zkuste se obrátit na stěhovací firmu stěhování bytů Praha, která má již letité zkušenosti a dokáže vhodně poradit.
Přístup do objektu – pokuste se zamyslet nad tím, jak byste asi sami vynášeli všechny věci z bytu, a zda není na cestě nějaká překážka. Pokud tušíte, že by mohlo jít o cokoli problematického, kontaktujte včas stěhovací firmu a případně domluvte na místě schůzku. Může jít o zdánlivé drobnosti, ale třeba i důležité momenty, jako jsou úzká dveřní futra, problematické otevírání vchodových dveří, nábytek, co se nedá rozebrat a musí se spouštět oknem, točité schodiště v bytě nebo v činžovním domě, špatně přístupná půdní vestavba, velmi těžké předměty, jako jsou trezory nebo stroje atd.